پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش

برای پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش چیکار کنم ؟

پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش شاید به نظرتان کمی سخت باشد ،
مخصوصا اینکه اگر فرش هایتان از رنگ های روشن بوده و آن رژ لبی که به فرش مالیده شده از رنگ های جیغ و تندی باشد ،
اما نگران نباشید در این مقاله روشی آسان برای پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش آموزش می دهم تا اگر اینبار کودک بازیگوشتان فرش ها را رژ لبی کرد  ، نیازی به فرستادن فرش به قالیشویی نداشته باشید .

حتما بخوانید : چطور با رژ لب های نیمه تمام پالت رژ لب خانگی درست کنم ؟

پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش در سه سوت !!!

 قبل از پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش با هر روشی در ابتدا باید با یک چاقو کند یا کاردک باریک آن قسمت های قابل برداشتن لکه رژ لب را از روی فرش جدا کنید تا بر اثر شستشو و یا حرکت دستمال بر روی فرش قسمت های دیگر آن لکه نشود .

از بین بردن لکه رژ لب

حتما بخوانید : این پک رژ لب هر خانمی را وسوسه میکند

در مرحله بعدی باید با یک دستمال کاغذی تمیز لکه های باقی مانده را تمیز کنید
البته توجه داشته باشید که نباید به هیچ عنوان کشیدن دستمال بر روی فرش را بصورت حرکات افقی انجام دهید چرا که باعث کثیف شدن بیشتر فرشتان می شود و می بایست با حرکات ملایم عمودی دستمال را بر روی فرش قرار دهید و سپس بردارید تا لکه به دستمال بچسبد و کمی کمرنگ شود .

پاک کردن لکه رژ لب در منزل

حتما بخوانید : در فروشگاه لوازم آرایشی این محصولات را حتما انتخاب کنید

برای پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش باید محلولی از شامپو فرش و آب گرم به نسبت ۱ به ۴ تهیه کنید و بعد با یک دستمال و یا اسفنج تمیز به آرامی لکه را شستشو دهید .

پاک کردن لکه رژ لب

حتما بخوانید : آموزش ساخت بالم لب رنگی در منزل

پس از پاک کردن لکه رژ لب از روی فرش در مرحله آخر مقداری آب گرم بر روی فرش اسپری کنید تا کاملا تمیز شود و با یک دستمال خشک رطوبت اضافی فرش را کم کنید و حتی می توانید برای خشک کردن سریع تر فرش از سشوار استفاده نمائید .

پاک کردن لکه رژ از روی فرش

در آخر هم باید بدانید پاک کردن لکه رژ لب های ضدآب و 24 ساعته از رژ لب های معمولی کمی سخت تر و زمان بر تر است و باید حوصله بیشتری به خرج دهید .برچسب لکه رژ لب
مطلب رو به اشتراک بگذارید