کاشت نگین در بدن

آیا می دانید پیرسینگ لب و دهان با بدن شما چه می کند ؟

اگر قصد انجام پیرسینگ لب و دهان و یا پیرسینگ بدن داری قبل از هرگونه سوراخکاری بر روی صورت و بدنت با من همراه باش تا همه چیزی که درمورد پیرسینگ کردن پوست وجود دارد را بدانی .
همه ی خانم ها تجربه یکبار پیرسینگ شدن پوستشان را داشته اند اما این خاطره را به یاد نمی آورند
چرا که زمانیکه نوزاد دختر چند ماهه ای بوده او را برای سوراخ کردن گوش هایش به درمانگاه بردند و چند روزی اذیت شده .
سوراخ کردن نرمه و غضروف گوش یکی از رایج ترین انواع پیرسینگ هاست که به دلیل غضروفی بودن این بخش گوش کمترین میزان عفونت ایجاد می شود .

پیرسینگ لب

امروزه علاوه بر گوش ها ، تمامی قسمت های بدن را پیرسینگ می کنند و جالب است کار با سوراخکاری بدن و صورت هم تمام نمی شود و انواع و اقسام زیور آلات را به خود آویزان می کنند ، اما نمی دانند این تزئینات درخشان می تواند برایشان دردسرساز شده و شاید باعث مرگشان شود .

حتما بخوانید : برای پروتز لب کدام روش را انتخاب کنیم

غیر پیرسینگ لب باز کجاهای بدن رو سوراخ می کنن ؟

همانطور که گفتم تمام قسمت های بدن را میتوانی پیرسینگ کنی اما باید به این نکته توجه کنی که بعضی از سوراخ گذاری های بدن حساسیت بیشتری داشته و موجب میشود به خطرات و عوارض پیرسینگ دچار شوی .

پیرسینگ گذاری صورت

از عمومی ترین انواع پیرسینگ های ناحیه صورت جدا از پیرسینگ گوش ها که اکثرا آن را داریم ، پیرسینگ لب ، پیرسینگ زبان ، پیرسینگ بینی ، پیرسینگ چال گونه و پیرسینگ ابروهاست و اگر شخص خیلی بخواهد متفاوت شود پیرسینگ بالای گونه ، پیرسینگ پیشیانی و پیرسینگ چانه را انجام می دهد .
همچنین گاهی پیرسینگ دندان هم انجام می شود که در آن سطح دندان تراش می‌خورد و نگین گذاری انجام می شود.
خطرناک ترین نوع سوراخ کردن های صورت ، پیرسینگ لب و دهان است که در تصویر زیر محل های سوارخ گذاری متنوع برای پیرسینگ لب را مشاهده میکنی.

پیرسینگ لب و دهان

پیرسینگ میکرودرمال نوعی پیرسینگ است که در آن جواهرات و فلزات بر روی سطوح صاف بدن بصورت یک طرفه کاشته می شوند.

پیرسینگ گذاری بدن

معمولا برای پیرسینگ بدن قسمت هایی خاص را انتخاب می کنند که بعضی از آن ها به شدت خطرناک است
مانند پیرسینگ ناحیه تناسلی که مخصوصا در قسمت بالایی و بیرونی واژن خانم ها انجام می شود و پیرسینگ نوک سینه که به دلیل وجود بخش عصبی و لنفاوی قوی به شدت دچار مشکل می شود .
در تصویر زیر یک نمونه میکرودرمال و کاشت نگین در قسمت بالایی واژن را مشاهده میکنی.

پیرسینگ ناحیه تناسلی

قسمت های دیگر بدن نیز پیرسینگ می شود و پیرسینگ ترقوه و پیرسینگ ناف از عمومی ترین آن هاست .

حتما بخوانید : وسواس کندن پوست لب دارم چطور درمانش کنم ؟

روش های انجام پیرسینگ چطوریه ؟

بطور کلی دو نوع روش برای ایجاد تزئینات بر روی بدن وجود دارد .
روش پیرسینگ موقت که در آن لازم نیست پوست و گوشتت سوراخ شود و فقط از آویزهای چسبی یا گیره ای بر روی قسمت های مختلف بدن و صورت استفاده می کنند .
پیرسینگ چسبی یا گیره ای به پوست شما متصل می شود و می توانی هر زمان که مایل بودی از آن استفاده کنی و هیچ عارضه و مشکلی برایت ایجاد نمی کنند .

پیرسینگ زبان

در روش پیرسینگ دائم بوسیله گان یا سوزن در پیرسینگ های آویزی و دستگاه پانچ مخصوص در پیرسینگ های میکرودرمال قسمت مورد نظر پوستت سوراخ شده و آویز تزئینی پیرسینگ که معمولا جنس فلزی دارد جاگذاری می شود و با احساس درد و خونریزی که داری پیرسینگ جدیدت را جشن میگیری و در چند هفته بعد عوارض و خطراتی که ممکن است وحشتناک شوند سراغت می آیند .

حتما بخوانید : با لب گرفتن به این بیماری های لب و دهان مبتلا می شوی

در ویدئو زیر یک نمونه پیرسینگ لب پایین بصورت دائم را مشاهده میکنی .

پیرسینگ میکرودرمال چیست ؟

پیرسینگ میکرودرمال نوعی از پیرسینگ است که در آن جواهرات بصورت یک طرفه در پوست جاگذاری می شوند
یعنی اینکه یک سمت آن در داخل بدن می ماند و سمت دیگر که معمولا تزئینی است در خارج از پوست قرار می گیرد .
معمولا میکرودرمال بوسیله دستگاه پانچ مخصوص انجام می شود تا عمق سوراخ ایجاد شده مناسب باشد در غیر این صورت قطعه فلزی تزئینی بر اثر لاغری ، چین و چروک و عوامل دیگر از جا کنده می شود .

پیرسینگ ناف

در اکثر مواقع قبل از سوراخ کردن بدن مواد ضدعفونی کننده و بی حسی زده می شود تا مثلا خاطر شما جمع شود که همه چی عالی انجام می گیرد .

مگه خطرات و عوارض پیرسینگ چیه ؟

خیلی ها فکر می کنند چونکه پیرسینگ گذاری در شرایط استریل و استفاده از سوزن های یکبار مصرف انجام می شود پس ما دچار مشکل نمی شویم اما حتی اگر سوراخ کردن بدن و یا صورتت را پیش پزشک هم انجام دهی باز هم ممکن است به مشکلاتی بر بخوری .

پیرسینگ نوک سینه

عفونت موضعی

قبل از انجام هرگونه پیرسینگ به شما توصیه می شود که از آنتی بیوتیک استفاده کنی اما مصرف آنتی بیوتیک و انواع چرک خشک کن های دارویی موجب نمی شود که ناحیه سوارخ شده دچار عفونت نشود .
معمولا در اولین هفته ترشحات رنگی مانند خون آبه و خون چرکی از ناحیه پیرسینگ گذاری خارج می شود که شدت آن بستگی به حساسیت پذیری بدنت و مراقبت های انجام شده دارد .

پیرسینگ ابرو

اگر خدایی نکرده بدنت به پیرسینگ گذاری حساسیت نشان دهد و یا به خوبی مراقبت های بعد از سوراخ کردن بدن را انجام ندهی این عفونت به مرور شدیدتر شده و موجب التهاب و تورم چرکی بزرگی می شود ممکن است باعث از بین رفتن بافت بدنتان شود .

حتما بخوانید : آفت لب و دهان چیست و چطور درمانش کنیم ؟

خونریزی شدید

در زمان سوراخ کردن صورت و بدن بخصوص پیرسینگ لب و دهان خونریزی ایجاد می شود اما در بعضی افراد این خونریزی ادامه پیدا می کند و همینطور شدید می شود .
کسانیکه اختلال در انعقاد خون دارند به هیچ عنوان نباید پیرسینگ گذاری انجام دهند .

بیماری های خطرناک

اگر شخصی که کار سوراخ گذاری بدن و صورت را انجام می دهد از ابزار استریل و استاندارد استفاده نکند احتمال دارد به بیماری های خونی مانند هپاتیت B و C و ایدز مبتلا شوی .
همچنین امکان ابتلا به انواع بیماری های قارچی و ویروسی مانند تبخال ، زگیل و … هم وجود دارد.

کاشت میکرودرمال در صورت

پیرسینگ شما چه بصورت آویز و چه به صورت پیرسینگ میکرودرمال و کاشت جواهرات تزئینی در پوست باشد در عوارض و خطراتی که ایجاد می شود تفاوتی ندارند .

گوشت اضافه در آوردن

اگر مستعد ایجاد گوشت اضافه و یا کلوئید بر روی بدن مخصوصا انواع گوشت های اضافی ارثی هستی مطمئن باش بعد از پیرسینگ گذاری حتی در انواعی از سوارخ گذاری که فکرش را نمی کنی مانند پیرسینگ لب و دهان ، گوشت اضافه ایجاد می شود .

حتما بخوانید : چگونه از شر دانه های سفید روی لب خلاص بشم ؟

آسیب به سیستم عصبی

اگر پیرسینگ گذاری اصولی انجام نشود به تارهای عصبی زیر پوست آسیب وارد شده و شما در ناحیه سوراخ شده به مرور زمان عصب حسی خود را از دست می دهید .
این مورد بصورت بی حسی موضعی قسمت پیرسینگ شده تا ابد برای شما باقی می ماند .

سوراخ کردن گوش

حساسیت و خارش

رایج ترین عوارض پیرسینگ گذاری حساسیت ، خارش ، التهاب ، قرمزی و تورم پوست است و به هیچ عنوان نباید با دستکاری و خاراندان سعی در کم کردن این حس داشته باشید .
هر چقدر ناحیه سوراخ شده دستکاری و لمس شود به همان میزان التهاب و عفونت شدید تری ایجاد می شود .

حتما بخوانید : کیست لب یا موکوسل لب را چطور در منزل درمان کنیم ؟

آسیب به دندان و لثه

از خطرات پیرسینگ لب و دهان آسیب به دندان ها و لثه هاست که در ابتدا بصورت عفونت ساده از محل پیرسینگ لب شروع می شود و سپس موجب از بین رفتن بافت لثه و خونریزی چرکی و درنهایت افتادن دندان ها می شود .

پیرسینگ کنار لب

گیر کردن و کنده شدن

کسیکه پیرسینگ انجام میدهد باید بسیار توجه کند که این قطعه فلزی تزئینی که به خودش وصل کرده است به لباس هایش گیر نکند
چرا که یک لحظه غفلت و گیر کردن پیرسینگ به لباس و کنده شدن آن باعث درد و خونریزی شدید و یا کنده شدن بافت بدنش می شود و دیگر تا مدت ها نمی تواند در آن قسمت پیرسینگ گذاری کند .

حتما بخوانید : بزرگ کردن لب کاملا طبیعی بدون تزریق ژل یا پروتز لب

اختلال در دستگاه های پزشکی

در زمان مراجعه به پزشک با داشتن پیرسینگ به دلیل ایجاد اختلال در عملکرد اکثر دستگاه های پزشکی و همچنین در جراحی ها به دلیل مسائل بهداشتی پیرسینگ شما حتی از نوع میکرودرمال باید خارج شود .

میکرودرمال بدن

مرگ در اثر پیرسینگ

در بدترین حالت بعد از پیرسینگ گذاری ممکن است دچار عفونت سیستمیک شوی که در نهایت به سکته مغزی و مرگ ختم می شود . این مورد خیلی نادر است اما احتمال همیشه امکان وقوع دارد دوست عزیز.

حتما بخوانید : نقاط حساس بدن زنان که حتما باید آن ها را ببوسید 18+

مراقبت های بعد از انجام پیرسینگ

اگر با وجود خطرات سوراخ کردن بدن و صورت هنوز هم دوست داری خودت را سوراخ کنی چند توصیه برای احتیاط در اختیارت می گذارم .
1- به هیچ عنوان از پیرسینگ های بدل و نیکل استفاده نکنید چرا که حساسیت و عفونت را چندبرابر می کند و بهترین آویز پیرسینگ ، پیرسینگ های طلا می باشد که کمترین میزان حساسیت را ایجاد می کنند .
2 – از آنتی بیوتیک قبل و بعد از پیرسینگ گذاری طبق توصیه پزشک مرتباً استفاده کنید .

پیرسینگ بینی

حتما بخوانید : آموزش ساخت بالم لب رنگی در منزل

3 – به هیچ عنوان با الکل و بتادین ناحیه سوراخ شده را ضدعفونی نکنید و فقط قسمت پیرسینگ شده را به دور از میکروب های محیطی نگه داری کنید .
4 – دو روز اول به هیچ عنوان با آب تماس نداشته باشید (بجز در پیرسینگ لب و دهان ) و در سه ماهه اول بیشتر از دو بار در روز ناحیه را شست‌وشو ندهید و فقط از صابون‌های آنتی باکتریال استفاده کنید .
5 – حوله های کاغذی را جایگزین حوله های پارچه ای کنید .
6 – در مورد پیرسینگ لب و دهان بعد از خوردن هر خوراکی دهانتان را مسواک کنید و از دهانشویه های ضد عفونی کننده استفاده کنید.
7 – در دوران بارداری به هیچ عنوان اقدام به پیرسینگ گذاری نکنید .
و توصیه آخر اینکه اگر پیرسینگ میکرودرمال انجام دادی و مجبور به خارج کردن آن شدی باید بدانی جدا کردن پیرسینگ کاشته شده در بدن باید توسط پزشک انجام شود.مطلب رو به اشتراک بگذارید