برجسته کردن لب

برای مدل لب من چه آرایشی مناسب است

مدل لب همان مورد تاثیر گذار در آرایش لب شماست ، یعنی قبل ازینکه لبت را آرایش کنی باید بدانی مدل لبت چگونه است تا آرایش مناسبش را انجام دهی در غیر اینصورت لب هایی جذاب و با میکاپ عالی نخواهی داشت .

جلوی آینه بایست و به صورتت نگاه کن ، متوجه خواهی شد که لبهایت مرکز جلب توجه در چهره ات هستند پس اگر آرایش لب زیبایی نداشته باشی نصف جذابیت چهرت نمایان نمی شود .

در این مقاله یاد میگیری که نوع مدل لب خود را بشناسی و آرایش مناسبش را انجام دهی.

مگر چند مدل لب داریم ؟

وقتی به چهره های متفاوت نگاه کنی متوجه می شوی که تمامی اجزای صورت افراد حتی مدل لب هایشان نیز متفاوت است و این تفاوت در مدل لب ها را می توانم به چند نوع تقسیم بندی کنم و برای هر کدام آرایش لب مناسبش را ارائه دهم .

در مجموع می توانم بگویم 7 مدل لب داریم که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازم .

آرایش لب باریک

آرایش لب نازک چطوریه ؟

اولین نوع مدل لب ، لب نازک و باریک است . اکثر خانم هایی که لب نازک و بدون برجستگی دارند به دنبال روش های بزرگ کردن لب هستند و انتخاب بعضی از آن ها نیز پروتز لب می باشد .

قبل از انجام پروتز لب می توانی از روش های برجسته کردن لب که در وب سایت ایران رژ آمده است استفاده کنی .

حتما بخوانید : بزرگ کردن لب کاملا طبیعی بدون تزریق ژل یا پروتز لب

اما برای لب های نازک و باریک چه آرایشی مناسب است ؟

باید بگویم برای زیباتر شدن لب های باریک باید کمی به آن ها حجم دهیم و مهمترین ابراز آرایشی که به کار ما می آید مداد لب و یا همان خط لب است .

برای برجسته کردن لب باریک باید خط لب را کمی بالاتر از خط طبیعی لب هایت بکشی و خط لبی که انتخاب می کنی باید چند درجه از رژ لبت تیره تر باشد و برای خرید رژ لب نیز ، رژ لب های حجم دهنده را در اولویت قرار بده .

سعی کن رنگ رژ لبت از رنگ های روشن باشد تا لب هایت برجسته دیده شود چرا که رنگ های تیره لب را کوچک جلوه می دهند .

دسته دوم لب ها ، لب های نامتقارن هستند که در واقع در اکثر ما خانوم ها دیده می شود چرا که لب بالایی و لب پایینی در بیشتر مواقع اندازه یکسانی ندارند و می توانی با آرایش لب مناسب و ایجاد خطای دید ، لب هایی متقارن و جذاب داشته باشی .

آرایش لب جدید

اگر لب پایینی بزرگ داریم چه کنیم ؟

از جمله لب های نامتقارن ، مدل لبی است که در آن لب پایینی نسبت به لب بالایی بزرگ تر و درشت تر می باشد در اینگونه موارد باید با استفاده از آرایش لب کاری کنی که لب بالایی هم به اندازه لب پایینی بزرگ جلوه کند .

در مرحله اول فقط برای لب بالایی خط لب را کمی بالاتر از خط طبیعی لبت بکش و در ادامه پس از تکمیل خط لب و کشیدن رژ لب ، باید مقداری هایلایتر و یا سایه چشم روشن تر از رنگ رژ لبت بر روی لب بالاییت و در قسمت وسط آن بزنی .

حتما بخوانید : چرا آرایش لب دیگران همیشه بهتر از منه؟

لب بالایی درشت

اگر لب بالایی بزرگ داریم چه آرایشی انجام دهیم ؟

نوع مدل لب بعدی از دسته لب های نامتقارن ، لب با قسمت بالایی بزرگ تر نسبت به لب پایینی می باشد . در این گونه موارد باید برعکس قسمت قبل کاری کنیم که لب پایینی بزرگ جلوه کند .

برای بزرگ کردن لب پایینی در مرحله اول خط لب را فقط برای لب پایینی کمی پایین تر از خط طبیعی لب می کشیم سپس برای انتخاب رنگ رژ لب می بایست برای لب بالایی از رنگ رژ لب تیره و برای لب پایینی از رنگ رژ لب روشن استفاده کنیم .

البته توجه کن که باید هر دو رنگ رژ لب در یک تناژ رنگی باشند مثلا یکی قرمز ملایم و دیگری قرمز تیره تر .

حتما بخوانید : کانتورینگ لب را با این روش ساده جایگزین پروتز لب کنید

اگر در استفاده از رنگ رژ لب روشن و تیره محدودیت داری می توانی بجای استفاده از دو رنگ رژ لب تیره و روشن ، مثل آرایش لب با قسمت پایینی بزرگ از مقداری هایلایتر و یا سایه چشم روشن در قسمت وسط لب پایینی استفاده کنی .

آرایش لب عکس

برای مدل لب کوچک و غنچه ای چه آرایشی مناسب است ؟

مدل لب کوچک و غنچه ای به تنهایی زیبا و خاص می باشد و نکته ای که باید رعایت کنی آن است که از رژ لب های تیره استفاده نکن چراکه لبت را کوچکتر جلوه می دهد .

بهترین آرایش برای لب های کوچک و غنچه ای استفاده از رژ لب های رنگ روشن و در صورت تمایل استفاده از برق لب است .

حتما بخوانید : آموزش ساخت برق لب ویتامینه خوشمزه در منزل

آرایش لب قلوه ای

آرایش لب درشت و قلوه ای چگونه است ؟

لب های درشت و قلوه ای به اندازه کافی برجسته و زیبا هستند و لازم نیست کار بخصوصی کنی . فقط برای آرایش لب درشت از رنگ های ملایم و مات استفاده کن تا به همراه آرایش چشمی که انجام می دهی یک میکاپ لوکس و جذاب داشته باشی .

حتما بخوانید : 10 رژ لب مات مک پرطرفدار در دنیای میکاپ کدامند

مدل لب

لب های بی شکل و ناهموار را چطور آرایش کنیم ؟

بی شکل بودن این نوع مدل لب اکثرا باحالت پایین افتادگی گوشه های لب است که باعث می شود زیبا دیده نشود برای رفع این مشکل می توانی از خط لب کمک بگیری .

تمامی قسمت های لب بجز گوشه لب ها که حالت داخل تری دارد و باعث میشود قسمت جلویی لب حالت بیرون زدگی داشته باشد را روی خط طبیعی لبت خط لب بکش و دو طرف گوشه لبهایت را بالاتر از خط طبیعی لبهایت خط لب بکش ، انگار داری دو گوشه لبت را برجسته می کنی .

با این ترفند و برجسته کردن گوشه لب هایت خطای دید ایجاد می شود و مشکل پایین افتادگی لب هایت کمی برطرف می شود .

حتما بخوانید : فوت و فن کوزه گری بزرگ کردن لب با خط لب

مدل آرایش لب

مدل لب نرمال و طبیعی

در آخر هم به مدل لب نرمال می رسیم که در آن لب بالایی و پایینی آن کاملا یکسان و متقارن بوده و نه زیاد بزرگ و قلوه ای هستند و نه زیاد کوچک و غنچه ای .

برای مدل لب نرمال هر نوع آرایشی که مایلی انجام بده چرا که محدودیتی نداری و می توانی به دلخواه گاهی لبت را برجسته کنی و گاهی هم به حالت طبیعی آن را آرایش کنی .

حالا که هر نوع مدل لب را شناختی به آینه نگاه کن و با دانستن مدل لبت آرایش مناسبش را انجام بده .برچسب لب بزرگ
مطلب رو به اشتراک بگذارید