کانتورینگ لب

کانتورینگ لب را با این روش ساده جایگزین پروتز لب کنید

کانتورینگ لب یا همان برجسته کردن لب با لوازم آرایشی که در واقع یک نوع گریم آرایشی هست و فکر می کنیم فقط میکاپ آرتیست ها بلدند آن را انجام دهند ، آنقدر ها هم سخت نیست .
من به شما می گویم که چطور کانتورینگ لب را به راحتی در منزل و با لوازم آرایشی که داری انجام دهی .

پای تلوزیون نشسته بودم و به سلبریتی ها که با آن همه دک و پوز و لباس زرقی برقی از روی فرش قرمز رد میشدند نگاه میکردم که ناخودآگاه نظرم به لب های برجسته و زیبای خانوم های سلبریتی جلب شد .

برجسته کردن لب با آرایش

حتما رژ لبش مک بوده

قبلا در فیلم ها هم دیده بودمشان که همچین لب های برجسته ، حجیم و زیبایی نداشتند ، اول فکر کردم شاید از آن رژ لب و خط لب معروف مک استفاده می کنند که جلوه ای به این زیبایی بر روی لب هایشان ایجاد شده اما با خود گفتم گریم آرایشی و کانتورینگ هم تاثیر زیادی دارد.

حتما بخوانید : 10 رژ لب مات مک پرطرفدار در دنیای میکاپ کدامند

کانتورینگ لب چیست ؟

ایران رژ لب : کانتور کردن لب و یا کانتورینگ لب یک گریم آرایشی بر روی لب هاست که باعث می شود لب هایتان فقط با استفاده از لوازم آرایشی نسبت به قبل حجیم تر و برجسته تر شود و نیازی به انجام پروتز لب نداشته باشید .

کانتور کردن لب

برجسته سازی لب با تزریق رو فراموش کنید

اگر به برجسته شدن لب و حجم گیری لب هایت علاقه داری قبل از اینکه به فکر تزریق ژل لب و یا تزریق چربی به لب و امثال این روش های پروتز لب بیوفتی همراه این مطلب کانتورینگ لب رو یاد بگیر تا فقط با استفاده از لوازم آرایشی به لبهایت فرم بدهی .

حتما بخوانید : بزرگ کردن لب کاملا طبیعی بدون تزریق ژل یا پروتز لب

لوازم آرایشی مورد نیاز برای کانتورینگ لب :

  1. کانسیلر
  2. خط لب تیره و خط لب روشن
  3. رژ لب
  4. هایلایتر در صورت نیاز

با کانسیلر لب را پوشش دهید

در مرحله اول مقداری کانسیلر در اطراف و بر روی لب می زنیم و با یک پد آرایشی و یا براش کاملا لب ها رو پوشش میدیم تا کانسیلر یک دست بر روی پوست لب قرار بگیره .

بزرگ کردن لب با آرایش

 استفاده از کانسیلر به عنوان زیرساز آرایش لب ، در ماندگاری میکاپ لب هم تاثیر زیادی دارد .

حتما بخوانید : چطور آرایش لب بادوام داشته باشیم

سایه تیره برجسته کننده زیر لب

برای اینکه لب پایینی برجستگی بیشتری از خودش نشون بده با یک خط لب تیره ، یک خط ظریف زیر لب می کشیم و کمی اون رو در کانسیلر که از قبل به اطراف لب زدیم ترکیب می کنیم تا محو بشه و فقط حالت سایه تیره در زیر لب ایجاد شود .

راستی میتونین از خط لب مک که رنگ بندی های عالی در تناژ تیره داره استفاده کنین !!!

نوبت برجستگی لب بالایی رسید

بطور طبیعی لب بالایی از لب پایینی کوچیکتره ، مخصوصا وقتی در حالت عادی رژ لب میزنیم این حالت بزرگی و کوچیکی لب ها کاملا مشخص میشه ، حتی خودم با اینکه از روشن ترین رنگ رژ لب مک بر روی لب هام زدم که خطای دید ایجاد کنم ، اما هنوز لب بالاییم کمی کوچکتر از لب پایینیم بود .

برای اینکه لب بالایی کمی برجستگی پیدا کنه مقداری هایلایتر بر بالای لب می زنیم .

البته اگه در بالای لبتون خطوط زیادی وجود داره کلا از هایلایتر استفاده نکنین چراکه خط های پشت لب رو بیشتر نشون میده و کانتورینگ لب شما زیبا دیده نمی شه .

بزرگ کردن لب با خط لب

خط کشی روشن و تیره برای لب ها

با یک مداد لب تیره دو طرف لب ها رو در بالا و پایین خط لب میکشیم .
البته چون قصدمون حجیم کردن لب هاست باید مداد لب رو کمی بالای خط لب بکشیم نه دقیقا بر روی اون .

در ادامه کار خط لب تیره ، از خط لب روشن تر در همون تناژ استفاده می کنیم و قسمت وسط لب ها رو در بالا و پایین خط لب می کشیم .

همینطور که خط لب دستتونه چندتا خط در داخل لب ایجاد کنید و در آخر با خط لب تیره در وسط لب ، خط تیره تر میکشیم .

حتما بخوانید : فوت و فن کوزه گری بزرگ کردن لب با خط لب

نوبت رژ لب شد

رژ لب دلخواه که نزدیک به تناژ رنگی مداد لبها باشه رو بر روی لب هامون می کشیم .
این قسمت عالیه چون حرکت نرم رژ لب مک رو بر روی لب هام حس می کنم .

تمیز کاری یادتون نره

دور لب رو کمی کانسیلر می زنیم و همینطور جاهایی که به اشتباه خط لب بیرون زده رو پوشش میدیم تا اطراف لب خط تمیز و یکدستی داشته باشیم .

کانتورینگ لب

افکت نهایی با هایلایتر را انجام دهید

با خط لب تیره ای که در وسط لب کشیدیم افکت زیبایی بر روی لب ها ایجاد شده در ادامه باید مقداری هایلایتر در چهار طرف لب ( دو طرف لب بالا و دو طرف لب پایین ) بزنیم تا سایه های روشن و تیره بر روی لب خطای دید ایجاد کنه و به هدفمون که حجم دهندگی و برجستگی لب با آرایش هست برسیم .

فقط حواستون باشه که باید تمامی رنگ ها و سایه ها به خوبی در هم ترکیب و محو بشن تا آرایش لب اونطور که لازمه جذابیت رو در چهرتون ایجاد کنه .

حتما بخوانید : آموزش برجسته كردن لب با دارچين در منزل

شما تزریق رژ لب رو میپسندی یا اینکه با لوازم آرایشی و کانتورینگ لب ، لبت رو فرم بدهی و برجسته کنی ، نظرت رو برام بنویس .مطلب رو به اشتراک بگذارید