خطرات لب گرفتن

با لب گرفتن به این بیماری های لب و دهان مبتلا می شوی

لب گرفتن از همسر تجربه شیرینی هست اما باید بدانی این تجربه دوست داشتنی ممکن است به بیماری هایی تبدیل شده که برایت گران تمام شود .
برای همین در این مقاله به انواع بیماری های لب و دهان که با لب گرفتن و بوسیدن منتقل می شوند اشاره می کنم.

مهمترین نکته ای که در روابط زناشویی وجود دارد آن است که این رابطه و آمیزش فیزیکی زن و مرد به گونه ای اتفاق بیوفتد که از نظر سلامتی مشکلی برای طرفین ایجاد نشود چرا که انواع بیماری های مقاربتی به دلیل عدم آگاهی نسبت به ایجاد آن ها شکل می گیرند.

بیماری های مقاربتی

حتما بخوانید : بوسیدن عاشقانه لب همسرم را چطور دلنشین تر کنم ؟

کدام بیماری ها با لب گرفتن منتقل می شوند ؟

بطور کلی بوسیدن لب ها و لب گرفتن باعث ایجاد بیماری نمی شود اما بزاق دهانی که در این عمل بین طرفین جابجا می شود و در خود باکتری ها و ویروس ها را دارد ، منجر می شود که به بیماری های لب و دهان مبتلا شوی.

در کنار باکتری ها و ویروس هایی که در بزاق دهان وجود دارند و عامل اصلی ابتلا به بیماری های ناشی از لب گرفتن هستند گاهی انواع میکروب های خونی که از آسیب های لثه و دندان در دهان وجود دارند هم باعث بیماری می شوند .

انتقال بیماری هپاتیت با لب گرفتن

هپاتیت ب یکی از بیماری هایی است که به آسانی از طریق خون و رابطه جنسی منتقل می‌شود . باید بدانی بیماری هپاتیت B با التهاب کبد شروع می شود و در نهایت عوارض جدی مانند سیروز یا سرطان کبد ایجاد می کند .

درمان زخم لثه

ویروس هپاتیت ب به خودی خود با لب گرفتن از فرد آلوده منتقل نمی شود بلکه باید لثه و دهان فرد آلوده و شما (هر دو یکی حامل ویروس و دیگری سالم) آسیب دیده و خونریزی داشته باشد تا شما با دریافت بزاق خونی حتی به مقدار خیلی کم به این بیماری مبتلا شوی.

حتما بخوانید : تاریخ انقضای لوازم آرایشی همیشه راست نمی گوید

تبخال شایع ترین ویروس بوسیدنی

یکی از ویروس هایی که به شدت در هنگام لب گرفتن به آن مبتلا می شوی هرپس سیمپلکس یا تبخال است . هر کدام از طرفین که به این ویروس مبتلا بوده و بر روی لب و دهانش تب خال وجود داشته باشد ، با لب گرفتن از او صد در صد دچار این بیماری می شوی .

درمان سریع تبخال لب

باید بدانی موضوع فقط به یک تبخال ساده بر روی لب یا دهان ختم نمی شود و در صورت ادامه معاشقه رمانتیک ، لب گرفتن و شروع رابطه جنسی ممکن است به تبخال تناسلی نیز دچار شوی.

حتما بخوانید : در زمان تب خال لب این خوراکی هایی را نباید بخورید

مونونوکلئوز یا بیماری بوسیدن

این بیماری همانطور که در اسمش گفته شده با بوسیدن و لب گرفتن انتقال می یابد . بیماری مونونوکلئوز (ویروس اپشتن‌بار) عوارضی مانند ورم طحال به همراه دارد که با لب گرفتن از فرد آلوده و میل نمودن بزاق دهان او به راحتی به آن مبتلا می شوی .

آیا پوسیدگی دندان با لب دادن منتقل می شود ؟

باکتری‌های عامل پوسیدگی دندان با لب گرفتن بزرگسالان انتقال پیدا نمی کنند اما می توانند از یک فرد بزرگسال به کودک انتقال پیدا کنند .
علاه بر اینکه باید مسائل مربوط به بهداشت دهان و دندان را رعایت کنی ، می بایست در زمان پوسیدگی دندان به هیچ عنوان خردسالی را نبوسی چرا که در صورت تماس بزاق دهان می توانی دندان های کودک را پوسیده کنی .

لب گرفتن

حتما بخوانید : آفت لب و دهان چیست و چطور درمانش کنیم ؟

عفونت های دهان و دندان

هرگونه عفونت در دهان و دندان بخصوص بیماری عفونت لثه با لب گرفتن منتقل می شود .
حتی اگر به تازگی دندانت را کشیده ای و هنوز آثار جراحت بر روی لثه وجود دارد سعی کن از لب گرفتن دوری کنی چرا که ممکن است با وجود زخم های باز لثه ، هم خود به بیماری های ناشی از لب گرفتن مبتلا شوی و هم درصورت وجود عفونت لثه و دهان طرف مقابل را نیز دچار این عفونت کنی.

سفیدی زبان

حتی بیماری برفک دهان که توسط قارچی به نام کاندیدا ایجاد می شود نیز با لب دادن منتقل می شود .

حتما بخوانید : چگونه از شر دانه های سفید روی لب خلاص بشم ؟

بیماری های عفونی تنفسی

هرگونه بیماری که مربوط به بخش های تنفسی باشد به دلیل ارتباط بینی ، حلق و دهان به راحتی بین افراد انتقال می یابد .
در واقع تمام میکروب هایی که از طریق بزاق دهان پخش می شوند، با چسبیدن به سطح داخلی گونه ها، زبان، دهان و دندان ها و در نهایت حرکت به انتهای گلو وارد بدن شما می شوند .

درمان گلو درد

آنفولانزا یا گریپ ، باکتری استرپتوکوک عامل ایجاد بیماری های عفونی لثه و گلودرد چرکی ، سرماخوردگی و … از طریق لب گرفتن منتقل می شوند .

آیا با لب گرفتن ایدز میگیریم ؟

ویروس اچ آی وی (HIV) عامل ایجاد بیماری ایدز مانند ویروس هپاتیت ب در خون وجود دارد و به راحتی از طریق خون و رابطه جنسی منتقل می شود اما باید بدانی این ویروس به هیچ عنوان از طریق بزاق دهان قابل انتقال نیست مگر در صورت وجود خونریزی در دهان هر دو نفری که لبهای یکدیگر را می بوسند .

بوسیدن لب

حتما بخوانید : لب چوشی خوشمزه با رژ لب طعم دار خانگی

از لب دادن نترسید

در آخر هم باید بگویم با وجود خطرات لب دادن، بوسیدن لبهای همسرت آنقدرها هم خطرناک نیست چرا که بزاق دهان بطور طبیعی تمام قسمت های داخلی دهان ، لثه ها، زبان و … را شستشو می دهد و تمامی باکتری های مضر را از بین می برد .
در صورتیکه دهان و لثه های سالم و بدون آسیب دیده گی داری نگران بیماری های ناشی از لب دادن نباش.برچسب بوسیدن لب
مطلب رو به اشتراک بگذارید