تیره گی لب

چرا لبم تیره میشه؟ چطوری حلش کنم؟

در بدو ورود به مبحث لب تیره و حل مشکلات آن شاید برای تو هم این سناریو مشترک بین خانم ها پیش آمده باشد که برای من هم رخ داده بدین صورت که:

معمولا وقتی بعضی از دوستانم را می بینم که رنگ های عجیب و غریبی روی لب هایشان نشانده اند ، از آن ها می پرسم چه رژ لبی استفاده می کنی و البته چه مارکی و چه شماره ای!

ایران رژ لب: گاهی خودم هم از همان مارک ها دقیقا با همان شماره ها استفاده می کنم اما چیزی که من استفاده می کنم و می بینم با چیزی که دوستم استفاده کرده ، خیلی فرق دارد.

واقعا جای سوال بود که چرا خروجی رنگ رژ لب ها فرق دارند؟

یکی از دلایل مهم در این امر ، چیزی نیست جز رنگ لب ها.

لب تیره

حتما بخوانید : چرا رنگ رژ لب بر روی لبمان متفاوت می شود

لب تیره رژ لب را زشت می کند

معمولا به هر دلیلی ممکن است که لب تو هم تیره شود. لب های تیره معمولا موجب می شوند که نتوانید به خوبی و آنطور که دوست دارید لب خود را آرایش کنید.

مثلا گاهی مجبور می شوی ، از رژ لب های تیره استفاده کنی و از فاز رژ لب کالباسی و رژ لب های روشن بیرون می آیی. در این شرایط کلا شاید از فاز خرید رژ لب هم بیرون بیایی.

حل مشکل لب تیره

خب برای اینکه بتوانی رنگ لبت را روشن تر کنی ، باید چند راهکاری که من با بررسی و واکاوی پیدا کرده ام را روی لبت تست کنی. حتی اگر خودت هم در این باره کاری روی لبت انجام داده ای که جواب گرفته ای به من بگو .

حل مشکل لب تیره با شست و شو

شست و شوی لب تیره ، صرفا به معنی تمیزکاری لب با دستمال مرطوب یا دستمال آرایشی نیست!

برای اینکه لبت تیره نشود ، بهتر است که موقع شستن صورت از آب کافی در طول روز بهره مند شوی. اما شستن صورت با ژل شستشو به صورت دوبار در روز، می تواند به رنگ طبیعی پوست صورت و لبت کمک کند.

مراقبت های جلوگیری از تیره شدن لب

در زمستان هوا خشن و خشک است و البته سرد

این هوا موجب ایجاد خشکی هایی روی لب و اطراف آن می شود که اگر به آن رسیدگی نکنیم لب هایمان سیاه و تیره می شود. برای حل این معضل در زمستان چند راهکار دارم :

  1. اول اینکه با صورت تر ، در هوای سرد زمستان نروید.
  2. دوم اینکه قبل از رفتن در معرض هوای آزاد و سرد ، کرم مرطوب کننده بزنید.
  3. سوم اینکه از بالم لب حتما استفاده کنید حتی وقت خوابیدن.

حتما بخوانید : چطور خشکی لب را با آرایش لب محو کنیم

دود و سیگار را کنار بگذارید

معمولا افرادی که سیگار می کشند هم لب های تیره تری دارند. سیگار و دود را کنار بگذار تا بتوانی لب هایی طبیعی و گوشتی رنگ داشته باشی! به همین سادگی!

پاک کردن اصولی آرایش لب

گاهی ماندگاری زیاد آرایش روی لب و حومه لب موجب می شود که رنگ ها به مرور در پوست نفوذ کنند و در حاشیه های لب و خود لب ، تیرگی هایی ایجاد کنند.

پاک کردن اصولی پوست صورت و لب ها در موعد مشخص و بدون افراط در نگهداری آرایش روی پوست مشکل شما را حل می کند.

این ها ترفند هایی بودند که لازم بود به شما یاد آوری کنم تا مشکل تیره شدن لب را حل کنید و آرایشی طبیعی تر و متنوع تر و دلخواه تر داشته باشی.مطلب رو به اشتراک بگذارید