لیفت سانترال لب بالا

لیفت سانترال لب چیست و چطور انجام می شود ؟ هزینه و عوارض

لیفت سانترال لب یکی از جدیدترین تکنیک های زیباسازی لب هاست که در آن فرم طبیعی لب ها را با برش هایی بر روی صورت که ممکن است در اطراف لب ها و یا در قاعده بینی انجام شود ، کمی دچار تغییر می کنند تا لب هایی برجسته ، خوش فرم و لبخندی زیباتر داشته باشید ،
حال مسئله مهم این است که آیا جراحی لیفت سانترال لب واقعا زیبایی لبخند و لبهایتان را تضمین می کند ؟

هزینه لیفت سانترال لب

در این مقاله قصد دارم جزئیات کامل جراحی لیفت لب از نوع سانترال را بررسی کنم تا اگر قصد انجام آن را داری بدانی در این پروسه چه مراحلی را تجربه خواهی کرد و چه نتیجه ای حاصل خواهد شد .

حتما بخوانید : آموزش بزرگ کردن لب با لیوان در منزل ساده و کاربردی

منظور از لیفت سانترال لب چیست ؟

کلمه لیفت در معنای بالا کشیدن و بلند کردن به کار می رود پس در مجموع منظورمان از لیف لب ، بالا کشیدن لب ها می باشد و معمولا این بالا کشیدن بر روی لب بالایی انجام می شود .

لیفتینگ لب با جراحی

در لیفت سانترال لب پزشک با انجام برش هایی در اطراف لب ها و یا قاعده بینی سعی می کند کمی لب ها بخصوص لب بالایی را به سمت بالا بکشد تا علاوه بر رفع افتادگی لب و برجسته شدن لب های نازک ، کمی لبخند شما را زیباتر جلوه دهد .

لیفت لب با نخ همان لیفت سانترال لب است ؟

خیر ، لیفت لب با نخ یکی دیگر از روش های زیباسازی و بزرگ کردن لب است که در آن با جاگذاری نخ های مخصوصی در حاشیه لب ها ، فرم دلخواهی از برجسته شدن را در لب ها ایجاد می کنند
اما در مجموع هر دو روش لیفت لب با نخ و جراحی سانترال لب جدا از نحوه اجرای متفاوت ، در نتیجه مشابه هم بوده و به منظور فرم دهی و رفع نواقص لب ها انجام می شوند .

جالب است بدانی نخ های لیفتینگ برای جوانسازی صورت ، فرم دهی به اجزای چهره و یا سفت کردن پوست بدن که دچار افتادگی شده نیز کاربرد دارند .

لیفت سانترال لب برای چه کسانی مناسب است ؟

افرادی که فاصله بینی تا لب بالایی‌شان بیش از 1/5 سانتی‌متر بوده و به همین دلیل در هنگام لبخند زدن دندانهایشان مشخص نمی شود و یا تناسب اجرای چهرشان کمی نامتعادل شده است .

لیفت گوشه لب

افرادی که لب های بسیار نازک و باریک دارند .
افرادی که دچار شل شدگی پوست صورت و در نتیجه افتادگی لب ها شده اند .
زنان و مردان بین 20 تا 80 سال که علاوه بر موارد بالا تمایل دارند لب هایشان را با فرم دهی کمی برجسته کنند .

حتما بخوانید : آموزش برجسته كردن لب با دارچين در منزل

ماندگاری لیفت سانترال لب چقدر است ؟

پس از جراحی سانترال لب تمامی تغییراتی که در چهره و فرم لب های فرد ایجاد می شود بصورت دائمی ماندگار است و برخلاف روش هایی نظیر تزریق ژل لب ، تزریق چربی به لب و انواع دیگر پروتز لب نیازی به ترمیم مجدد ندارد .

انواع جراحی لیفت لب کدام است ؟

جراحی لیفت لب بر اساس روش انجام به 3 نوع تقسیم بندی می شود :
لیفت سانترال لب بالا که خود دو نوع دارد و میتواند بصورت جراحی قاعده بینی و یا جراحی حاشیه لب بالا صورت گیرد و لیفت گوشه لب که بصورت جراحی در گوشه های لب انجام می شود و در ادامه نحوه انجام هر کدام از انواع جراحی لیفت لب را بصورت جداگانه شرح می دهم .

حتما بخوانید : چرا دچار بوی بد دهان شدم ؟ دلایل و راهکارهای درمانی

لیفت سانترال لب بالا چگونه انجام می شود ؟

جراحی لب سانترال در مطب پزشک بدون بیهوشی و فقط با تزریق بی حسی موضعی به بافت لب و محدوده بینی انجام می شود و دو نوع دارد .

در نوع اول جراحی لیفت سانترال لب

پزشک باتوجه به فرم لب ها و لبخندتان الگویی در قاعده بینی طراحی می کند که معمولا به دلیل شکل آن ، الگوی شاخ گاوی نامیده می شود و قصد دارد با برداشتن مقداری از بافت و پوست زیر بینی کمی لبهایتان را به سمت بالا بکشد .

جراحی لیفت لب

پس از اندازه گیری دقیق و طراحی الگوی مناسب چهره شما با تزریق بی حسی کار جراحی شروع می شود و بعد از ضدعفونی کردن ناحیه مورد نظر با بتادین ، جراح با ایجاد برش کوچکی در زیر بینی ، نواری باریک از مقداری پوست و بافت زیرین آن را طبق الگوی خاص کشیده شده قبلی ، از قاعده بینی را برداشته و سپس شکاف ایجاد شده بخیه می شود . به این جراحی لیفت لب ایتالیایی نیز گفته می شود .

حتما بخوانید : کمبود کدام ویتامین باعث ترک گوشه لب میشود ؟

این نوع جراحی لیفت لب معمولا در افرادی انجام می شود که فاصله بین بینی و لب بالاییشان زیاد بوده و در نتیجه دندانهایشان در زمان لبخند زدن مشخص نمی شود و نوعی افتادگی لب بالایی به حساب می آید و با کشیده شدن حداقل 3 میلیمتر از لب به سمت بالا با برداشتن بافت زیرین بینی مشکل متقاضی کاملا برطرف می شود .

لیفت سانترال لب

در نوع دوم جراحی سانترال لب

فاصله بینی تا لب بالایی متقاضی مناسب است اما به دلیل باریک بودن لب بالایی ، پزشک جهت فرم دهی و برجسته کردن آن نیازی ندارد از بافت قاعده بینی بردارد و فقط پوست اضافی در ناحیه لب بالایی برداشته شده و طول عمودی آن کاهش می‌یابد .

لیفت سانترال لب

در این روش از لیفت سانترال لب یک شکاف در امتداد مرز قرمز رنگ لب ایجاد می شود و قسمت کوچکی از پوست آن برداشته شده و در نتیجه لب بالایی به سمت بالا کشیده شده و کوتاه‌تر می‌شود تا کمی برجسته تر به نظر برسد.

حتما بخوانید : وسواس کندن پوست لب دارم چطور درمانش کنم ؟

گاهی به دلیل اینکه متقاضی علاوه بر فاصله زیاد بین بینی و لب بالایی ، لب هایی بسیار باریک دارد ، پزشک جهت رسیدن به نتیجه رضایت بخش ممکن است هر دو نوع لیفت سانترال لب را همزمان اجرا کند یعنی هم برداشتن بخشی از پوست و بافت زیر قاعده بینی و هم قسمت کوچکی از پوست لب بالایی .

لیفت گوشه لب چگونه انجام می شود ؟

لیفت گوشه لب نیز جراحی سرپایی بوده و نیازی به بیهوشی ندارد و در مطب پزشک با بی حسی موضعی انجام میگیرد .
معمولا افرادی که لب هایشان به دلیل افتادگی و شل شدگی پوست صورت یک حالت اخم دائمی دارد و گوشه های لبهایشان به سمت پایین کشیده شده این نوع جراحی را انتخاب می کنند .

جراحی لیفت گوشه لب

در جراحی لیفت گوشه لب ، افتادگی لب ها با برداشتن یک برش مثلثی کوچک از پوست گوشه دهان و ترمیم آن با بخیه‌های قابل جذب برطرف شده و بالا برده می‌شوند .
این نوع جراحی اکثرا مناسب افراد مسن است که تمایل دارند فرم لب ها و لبخندشان را به حالت طبیعی برگردانند .

مزایای لیفت سانترال لب چیست ؟

در هر سه نوع جراحی لیفت سانترال لب فرم لب ها و لبخند شخص اصلاح می شود و در نهایت متقاضی لبخندی زیباتر ، لبهایی برجسته تر و با فرم بهتری خواهد داشت .
جراحی لیفت لب روشی دائمی بوده که شخص را از تزریق مواد ژل‌ها و ایمپلنت‌های لب بی‌نیاز می کند .

جراحی لیفت سانترال لب

بخش قابل توجهی از افتادگی پوست صورت در قسمت دهان و چین و چروک های زیر بینی و اطراف لب برطرف شده و شخص چهره ای جوانتر خواهد داشت .
به دلیل استفاده از بی حسی موضعی هیچ خطر جانی شخص را تهدید نمی کند .

حتما بخوانید : اثر کبودی بوسه را با این 5 ترفند به راحتی پنهان کنید

عوارض جراحی لیف سانترال لب چیست ؟

موضوع بسیار پر اهمیتی که باید در لیفت لب به روش جراحی به آن توجه کرد انتخاب پزشک ماهر است
چراکه عوارض این جراحی فقط در حالت سهل انگاری پزشک متوجه شخص می شود .
اگر برش های انجام شده به درستی ترمیم نشوند اسکارهای (جای زخم) بدشکلی بر روی صورت شخص باقی می ماند که زیبایی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد .

عوارض جراحی سانترال لب

مورد بعدی اندازه های دقیق و الگوی مناسب در این نوع جراحی است که درصورتیکه بافت و پوست لب و زیر بینی طبق اندازه های مناسب خارج نشود باعث نامتعادل شدن چهره ، بالا رفتن بیش از حد لب ها در لیفت سانترال لب نوع یک و دو و ایجاد حالت لبخند جوکر در لیفت گوشه لب میگردد .

حتما بخوانید : آرایش لب آمبره چجوریه ؟ آموزش 3 مدل آرایش لب آمبره

اقدامات قبل از جراحی لیفت سانترال لب کدام است ؟

قبل از جراحی لیفت لب نیازی به انجام آزمایش ندارید چراکه این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود .
افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین استفاده میکنند به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای جراحی نیستند و در صورت تمایل باید حداقل 2 هفته قبل از عمل مصرف داروها را قطع نمایند .

بزرگ کردن لب با جراحی

در صورت هرگونه بیماری های لب مانند تبخال لب ، آفت و هرنوع تورم می بایست تا زمان بهبود کامل صبر نمایید .
2 هفته قبل از عمل مصرف سیگار را قطع کنید .

حتما بخوانید : چجوری رژ لب بزنیم ؟ آموزش رژ لب زدن حرفه ای

مراقبت های بعد از لیفتینگ لب ها چگونه است ؟

  1. در چند ساعت اول بعد از جراحی از کمپرس یخ بر روی لب ها استفاده کنید .
  2. محل زخم های جراحی باید 6 مرتبه در روز با سرم شستشو و گاز استریل شستشو داده شود و داروی تجویز شده از سوی پزشک زیبایی که معمولا پماد آنتی بیوتیک است را بر روی محل خط بخیه ها استفاده کنید .
  3. از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند در طی دو هفته اول بعد از جراحی لیفت سانترال لب خودداری کنید .
  4. از دست کاری کردن و هرگونه ایجاد کشش روی زخم و بافتهای اطراف بینی و لب اجتناب کنید .
  5. تا یک هفته بعد از جراحی به هیچ عنوان از مواد آرایشی در محل جراحی استفاده نکنید .
  6. در صورت بروز هرگونه تبخال و آفت بر روی لبهایتان به پزشک مراجعه کنید .

هزینه لیفت سانترال لب ها چقدر است ؟

معمولا هزینه جراحی لیفت لب ها از 3 میلیون تومان شروع می شود .برچسب لیفت لب
مطلب رو به اشتراک بگذارید